bojnice.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Divadlo, opera - Mesto Bojnice

Akcie 1-3 z 3

AKCIE A PODUJATIA Bojnice a okolie

TO NEMÁ CHYBU

7.11. - 7.11.2016 / 19:30

Miesto konania: veľká sála KC Bojnice, Hurbanovo námestie
Horká komédia o spätnom naprávaní starých chýb. Trochu trpký, ale skôr ľudsko-smiešny životný osud starého novinára v komédii Stanislava Štepku To nemá chybu až priveľmi pripomína naozajstný životný príbeh autora hry, mimochodom, takisto kedysi novinára. Novinár Fedor krátko bilancuje život a nato sa spolu so svojimi deťmi vracia do vlastnej minulosti, presnejšie na miesta svojich autentických, mimochodom, mimoriadne atraktívnych novinárskych stretnutí a rozhovorov. Vtipne uvažuje spolu s divákmi o naprávaní chýb, teda či sa dá vyvarovať chybám; slovom, čo a ako by bolo, keby tých osudných ľudských, ale aj historických, dokonca aj vesmírnych chýb nebolo. Autorovi takýto fantazijný výlet do minulosti so stretnutiami so zaujímavými osobnosťami a osudnými chybami poskytuje príležitosť vtipne uvažovať o súčasnosti a poskytuje príležitosť zoznámiť sa nielen s atraktívnymi osobnosťami (Evita Perónová, Lenin, Milan Rastislav Štefánik, Janko Francisci atď.), ale aj ponúka možnosť pre seba objaviť priestor na úvahu o vlastných chybách a ich problematickom naprávaní. Takmer všetky stretnutia s osobnosťami uvedenými v hre To nemá chybu majú autentický novinársky pôdorys, čo iste hre dodáva na atraktivite a režisérovi Ondrejovi Spišákovi ponúka dosť príležitostí na vtipné, ale aj pôsobivé scénické stvárnenie. Inscenácia vzniká spolu s hudobným skladateľom Jurajom Haškom, divadelnou hudobnou skupinou, spevákmi, tanečníkmi, dramaturgičkou Darinou Abrahámovou, choreografkou Evou Burdovou, scénografom Františkom Liptákom, kostýmovou výtvarníčkou Katarínou Hollou a v produkcii Ladislava Hubáčka.

TO NEMÁ CHYBU

Hana

14.12. - 14.12.2016 / 17:30

Miesto konania: KC Bojnice
Hudobná inscenácia HANA je veľkou poctou Hane Hegerovej, ktorá začínala svoju profesionálnu dráhu v päťdesiatych rokoch minulého storočia (1953-1958) na doskách žilinského divadla. Jej skladby ukrývajú príbeh i tajomstvo, a hovoria o vzťahoch a únikoch intimity ticha a slov na hranici spievania. Inscenácia je vhodná pre divákoch starších ako 15 rokov. Vstupné: 12,- €

Hana

HANA (Hommage à Hegerová)

14.12. - 14.12.2016 / 17:30

Miesto konania: veľká sála KC Bojnice, Hurbanovo námestie
Najnovšia hra Petra Pavlaca, ktorú napísal na telo žilinského súboru, nás zavedie do zákulisia regionálneho divadla, v ktorom sa pripravuje hudobno-divadelný večer o Hane Hegerovej. Hlavná hviezda súboru, na ktorej je celá produkcia postavená, sa však nečakane rozhodne z divadla odísť. V predstavení ju má narýchlo nahradiť mladá absolventka herectva z hlavného mesta. Jej príchod rozvíri zdanlivo pokojné provinčné vody a postupne sa dozvedáme, že nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Hudobná inscenácia HANA je veľkou poctou Hane Hegerovej, ktorá začínala svoju profesionálnu dráhu v päťdesiatych rokoch minulého storočia (1953-1958) práve na doskách žilinského divadla. Cez jej skladby, ktoré ukrývajú príbeh a tajomstvo, chceme hovoriť o vzťahoch a únikoch do intimity ticha a slov na hranici spievania. Inscenácia je vhodná pre divákov starších ako 15 rokov. Dĺžka predstavenia: 120 minút s prestávkou. Realizačný tím: Autor: Peter Pavlac Dramaturgia:: Martin Gazdík Scéna a kostýmy: Pavol Andraško Hudobné aranžmány a naštudovanie: Marek Pastírik, Šimon Švidraň Pohybová spolupráca: Lívia Zábavíková Réžia: Anton Šulík Osoby a obsadenie: Nora: Barbora Švidraňová Ema: Veronika Strapková Jana: Kristína Sihelská Kamil: Michal Režný Robo, riaditeľ: Boris Zachar Ďuro, režisér: Braňo Bačo Miro, choreograf: Matúš Kvietik Zlatka, tanečnica: Erika Havasiová Katka, tanečnica: Anna Čonková

HANA (Hommage à Hegerová)
Akcie 1-3 z 3

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Bojnice - Kanianka, Kocurany, Opatovce nad Nitrou, Šútovce
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang