bojnice.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Vyhľadaj si PSČ - poštové smerové čísla

Recept dňa

Žemľovka s tofu syrom

5 rožkov (grahamových alebo sójových)
½ l sójového mlieka
4 jablká
200 g bieleho tofu
4 PL medu
olej
mletá škorica
cukor
soľ

Do zapekacej misky alebo pekáča dajte prvú vrstvu, ktorú si urobíte tak, že rožky pokrájate na kolieska a namočíte do mlieka. Na to poukladáte jablká, ktoré ste olúpali, postrúhali na strúhadle a pridali do nich cukor a mletú škoricu podľa chuti. Navrch dajte tretiu vrstvu, ktorá je z postrúhaného tofu zmiešaného s medom, vanilkovým cukrom alebo škoricou. Pečte v rozohriatej rúre 15 - 30 min.

Dobrá rada

Zmrazený chlieb

vopred nakrájaný chlieb obaľujem fóliou tak, aby som mohla potom vybrať potrebný počet krajcov bez rozlepovania. Rúru predohrejem na 200°C, ak je to možné aj s vetrákom. Krajce tam nechám, kým nie je striedka úplne mäkká - vrch aj kraje budú trochu chrumkavé. Takto rozmrazený chlieb má trochu kvasnicovú vôňu. Vydrži mäkký ešte jeden deň, ako ho po vybratí z trúby položím na tanier a s tanierom zabalím do mikroténoveho vrecka, alebo tašky.

Stavebník

Aktívny vetrací systém s rekuperáciou tepla

Dostatočné vetranie patrí ku každodenným hygienickým návykom rovnako ako čistenie zubov. Donedávna sme v obytných priestoroch boli zvyknutí vetrať otvorenými oknami, štandardom sa však stávajú vetracie systémy. Ako však zabezpečiť kvalitu vnútorného vzduchu bez nadmernej spotreby energie? Pomocou riadeného núteného vetrania, u ktorého sú ako hnacia sila pre pohyb vzduchu použité ventilátory.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Bojnice - Kanianka, Kocurany, Opatovce nad Nitrou, Šútovce
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang