Úvod > Spravodajstvo > Svet > Hamas sa s Izraelom dohodol na prímerí, ukončilo intenzívne násilie medzi oboma stranami

Hamas sa s Izraelom dohodol na prímerí, ukončilo intenzívne násilie medzi oboma stranami

Dalšie články v kategórií

JERUZALEM 10. augusta (WebNoviny.sk) - Palestínske hnutie Hamas vládnuce v Pásme Gazy vo štvrtok vo večerných hodinách oznámilo, že dosiahlo s Izraelom dohodu o prímerí, ktorá ukončila najnovšie intenzívne násilie medzi oboma stranami.

Izraelská armáda v piatok uviedla, že počas noci na územie krajiny nedopadla žiadna raketa z Gazy a sama nepodnikla žiadne nálety.

Odporúčame:
Izrael zastavil dodávky ropy a zemného plynu do Pásma Gazy, môžu za to zápalné balóny

Televízia al-Aksá patriaca Hamasu vo štvrtok večer informovala, že dohodu sprostredkoval Egypt. Izraelská vláda však prímerie nepotvrdila.

Vzájomné ostreľovanie si tento týždeň podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva v Gaze vyžiadalo tri obete, medzi nimi dieťa a tehotnú ženu. Na izraelskej strane zranili palestínske strely siedmich ľudí. Izrael a Hamas spolu viedli od roku 2007, keď sa palestínske militantné hnutie zmocnilo vlády v Pásme Gazy, už tri vojny.Viac k témam: Hamas, Pásmo Gazy, prímerie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hamas sa s Izraelom dohodol na prímerí, ukončilo intenzívne násilie medzi oboma stranami © SITA Všetky práva vyhradené.