Úvod > Spravodajstvo > Šport > Slovenky spoznali súperky v Pohári federácie, zápas play-off o II. svetovú skupinu odohrajú doma

Slovenky spoznali súperky v Pohári federácie, zápas play-off o II. svetovú skupinu odohrajú doma

Dalšie články v kategórií

LONDÝN 12. februára (WebNoviny.sk) - Slovenské tenistky nastúpia v domácom prostredí 20. - 21. apríla proti hráčkam Brazílie v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2020 reprezentačných družstiev žien.

Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Tím SR rovnako ako Holandsko, Rusko a Veľká Británia bol medzi nasadenou štvoricou, do úvahy ako potenciálni súperi preň prichádzali aj Taliansko, Kazachstan a Holandsko.

Víťazky Fed Cupu 2002 Slovenky podľahli cez víkend domácim Lotyškám 0:4 v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny. V "II. lige" v hierarchii MS tímov ITF hrajú počnúc sezónou 2015. Najprv dvakrát zvládli záchranárske práce (Švédsko, Kanada) a potom dva razy neuspeli pri pokuse o návrat do svetovej skupiny (Holandsko, Bielorusko).

Pohár federácie (Fed Cup) - žreb  • bude sa hrať 20. - 21. apríla 2019


* play-off o svetovú skupinu


Česko - Kanada
USA - Švajčiarsko
Belgicko - Španielsko
Lotyšsko - Nemecko

* play-off o II. svetovú skupinu


Rusko - Taliansko
Veľká Británia - Kazachstan
Japonsko - Holandsko
SLOVENSKO - Brazília

Viac k témam: Pohár federácie - Fed Cup
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenky spoznali súperky v Pohári federácie, zápas play-off o II. svetovú skupinu odohrajú doma © SITA Všetky práva vyhradené.